KONST / Litografier / Färglitografi 7437013
*
nr 743 7013
Jim Dine
(f. 1935), USA
Färglitografi , Jim Dine, 1982, Louisiana Hearts, 53/100 mm: 22x35
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Följerätt
Utrop:
4.500 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:23:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 23:09:21
1
4.000 kr
23/2 08:18:48
2
5.400 kr
26/2 20:04:55
3
5.100 kr
27/2 06:43:36
2
Vinnande bud
27/2 11:22:18
1
5.400 kr
27/2 18:09:50
1
5.600 kr
27/2 18:10:19
1
5.800 kr
27/2 18:14:48
1
6.000 kr
27/2 18:18:47
4
6.300 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jim dine litografi litografier litografiskt blad louisiana hearts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Jim Dine
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Läs mer om Grafik
nr 743 7013
Jim Dine
(f. 1935), USA
Färglitografi , Jim Dine, 1982, Louisiana Hearts, 53/100 mm: 22x35
Jim Dine, amerikansk popkonstnär, född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.500 kr |
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 23:09:21 | 1 | 4.000 kr |
23/2 08:18:48 | 2 | 5.400 kr |
26/2 20:04:55 | 3 | 5.100 kr |
27/2 06:43:36 | 2 | Vinnande bud |
27/2 11:22:18 | 1 | 5.400 kr |
27/2 18:09:50 | 1 | 5.600 kr |
27/2 18:10:19 | 1 | 5.800 kr |
27/2 18:14:48 | 1 | 6.000 kr |
27/2 18:18:47 | 4 | 6.300 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jim dine litografi litografier litografiskt blad louisiana hearts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28